turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


04 Aralık 2015, 15:40


Bilkent Üniversitesi ODTÜ-Bilkent Cebirsel Geometri Seminerleri

Tropical varieties for exponential sums

Alperen Ergür
Texas A&M, Amerika Birleşik Devletleri

We define a variant of tropical varieties for exponential sums. These polyhedral complexes can be used to approximate, within an explicit distance bound, the real parts of complex zeroes of exponential sums. We also discuss the algorithmic efficiency of tropical varieties in relation to the computational hardness of algebraic sets. Our proof involves techniques from basic complex analysis, inequalities and some recent probabilistic estimates on projections that might be of interest to analyst. This is joint work with Maurice Rojas and Grigoris Paouris.

NOT: Tea and cookies will be served before the talk.

Cebirsel Geometri İngilizce
Mathematics Seminar Room, Bilkent

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır