İLANLAR

Grant Dünya Matematik Birliği Emma Castelnuovo Ödülü
  Announcement Date   23.10.2014
  Details   Dünya Matematik Birliği (IMU) nin eğitim kolu ICMI nin matematik eğitiminde öne çıkmış matematikçiler için başlattiği Emma Castelnuovo Ödülü duyurusuna aşağıdaki bağlantıdan ulaşılabilir.
  Web   http://www.mathunion.org/icmi/activities/awards/call-for-proposals-for-the-first-emma-castelnuovo-award/
   
  | ekleyen admin | eklemezamanı 23.10.2014_23:10
Grant Masatoshi Gündüz İkeda Araştırma Ödülü ve Hayri Körezlioğlu Araştırma Ödülü (2014) başvuruları başladı
  Announcement Date   18.10.2014
  Details   Masatoshi Gündüz İkeda Araştırma Ödülü ve Hayri Körezlioğlu Araştırma Ödülü başvuruları 30 Kasım 2014 tarihine kadar Matematik Vakfı Başkanlığı'na yapılabilir.
Masatoshi Gündüz İkeda Araştırma Ödülü
Ödül, Türk Matematiğine evrensel düzeyde katkıda bulunan Prof. Dr. M. G. İkeda’nın anısını yaşatmak amacı ile 2002 yılında konulmuştur. Ödülün amacı, Matematik alanında araştırma yapan ve Türkiye Cumhuriyeti'nde çalışan bilim insanlarının seçkin araştırmalarını değerlendirmek, üstün niteliklerini onaylayarak kamuoyuna duyurmak ve teşvik etmektir.
Adayların başvuru yılında 45 yaşını geçmemiş olmaları, başvuruların bireysel veya kurumsal olarak, adayın özgeçmiş, yayın listesi ve yayınlarıyla birlikte 30 Kasım tarihine kadar Matematik Vakfı Başkanlığı’na elden, posta veya e-posta ile iletilmesi gerekmektedir.
Ödül miktarı 1.000 TL olup, ödül töreninin Prof. Dr. M. G. İkeda’nın doğum günü olan 25 Şubat tarihinde olması beklenmektedir.

Hayri Körezlioğlu Araştırma Ödülü
Ödül, Uygulamalı Matematik Enstitüsü ve Finansal Matematik Anabilim Dalı'nın kurucularından Prof. Dr. Hayri Körezlioğlu anısını yaşatmak amacı ile 2012 yılında konulmuştur. Ödülün amacı özellikle Finans Matematiği, Stokastik Süreçler ve Uygulamaları alanlarında çalışan genç bilim insanlarının seçkin araştırmalarını değerlendirmek, üstün niteliklerini onaylayarak kamuoyuna duyurmak ve teşvik etmektir.
Adayların başvuru yılında 45 yaşını geçmemiş olmaları, başvuruların bireysel veya kurumsal olarak, adayın özgeçmiş, yayın listesi ve yayınlarıyla birlikte 30 Kasım tarihine kadar Matematik Vakfı Başkanlığı’na elden, posta veya e-posta ile iletilmesi gerekmektedir.
Ödül miktarı 1.000 TL olup, ödül töreninin Prof. Dr. H. Körezlioğlu'nun doğum günü olan 25 Mart tarihinde olması beklenmektedir.
  Web   http://www.matematikvakfi.org.tr/tr/
  İletişim   Özgür Kişisel : akisisel@metu.edu.tr
   
  | ekleyen admin | eklemezamanı 18.10.2014_11:10
Grant TÜBİTAK Bilim Ödülleri İçin Başvurular Başladı
  Announcement Date   08.11.2013
  Details   Bilimsel ve teknolojik alanlardaki Ar-Ge faaliyetlerini destekleyen TÜBİTAK, bu amaçla 1966’dan bu yana başarılı bilim insanlarını ödüllendiriyor. Bilim, Özel ve Teşvik Ödülleri ile TÜBİTAK-TWAS Teşvik Ödülü olmak üzere 4 ayrı kategoride verilen ödüllerin 2014 yılı başvuruları başladı. 31 Aralık 2013 Salı gününe kadar devam edecek başvurular için bilim insanları, www.tubitak.gov.tr/oduller adresinden ulaşacakları aday formlarını ve istenilen diğer belgeleri TÜBİTAK Bilim Kurulu Sekreterya Birimine kargo veya posta yoluyla iletecek.
  Web   http://www.tubitak.gov.tr/tr/haber/turkiyenin-en-prestijli-bilim-odulleri-icin-basvurular-basladi
   
  | ekleyen admin | eklemezamanı 08.11.2013_14:11
Grant Masatoshi Gündüz İkeda Araştırma Ödülü (2013)
  Announcement Date   24.10.2013
  Details   Ödül, Türk Matematiğine evrensel düzeyde katkıda bulunan Prof.Dr. M.G. İkeda’nın anısını yaşatmak amacı ile 2002 yılında konulmuştur. Ödülün amacı, Matematik alanında araştırma yapan ve Türkiye Cumhuriyeti'nde çalışan bilim insanlarının seçkin araştırmalarını değerlendirmek, üstün niteliklerini onaylayarak kamuoyuna duyurmak ve teşvik etmektir.
Adayların başvuru yılında 45 yaşını geçmemiş olmaları, başvuruların bireysel veya kurumsal olarak, adayın özgeçmiş, yayın listesi ve yayınlarıyla birlikte 30 Kasım 2013 tarihine kadar Matematik Vakfı Başkanlığı’na elden, posta veya e-posta ile iletilmesi gerekmektedir.
Ödül miktarı 1.000 TL olup, ödül töreni Prof. Dr. M. G. İkeda’nın doğum günü olan 25 Şubat 2014 tarihinde yapılacaktır.
  Web   http://www.matematikvakfi.org.tr/tr/
  İletişim   Omur Ugur, ougur@metu.edu.tr
   
  | ekleyen admin | eklemezamanı 24.10.2013_08:10
Grant Hayri Körezlioğlu Araştırma Ödülü (2013)
  Announcement Date   24.10.2013
  Details   Matematik Vakfı, Uygulamalı Matematik Enstitüsü ve Finansal Matematik Anabilim Dalı'nın kurucularından Prof. Dr. Hayri Körezlioğlu anısını yaşatmak ve genç araştırmacıları teşvik etmek amacı ile bir Araştırma Ödülü düzenlemektedir. Ödülün, özellikle Finans Matematiği, Stokastik Süreçler ve Uygulamaları alanlarında çalışan genç bilim insanlarını teşvik etmek, çalışmalarının üstün niteliklerini kamuoyuna duyurmak amacı ile 2012 yılı itibariyle her yıl düzenlenmesi planlanmaktadır.
Adayların başvuru yılında 45 yaşını geçmemiş olmaları, başvuruların bireysel veya kurumsal olarak, adayın özgeçmiş, yayın listesi ve yayınlarıyla birlikte 30 Kasım 2013 tarihine kadar Matematik Vakfı Başkanlığı’na (chair@matematikvakfi.org.tr veya ougur@metu.edu.tr) e-posta ile iletilmesi gerekmektedir.
Ödül miktarı 2013 yılı için 1.000 TL olarak belirlenmiş olup, ödül töreninin 2014 yılının Mart ayında, muhtemelen Prof. Körezlioğlu'nun doğum günü olan 25 Mart 2014 tarihinde olması beklenmektedir.
  Web   http://www.matematikvakfi.org.tr/tr/
  İletişim   Omur Ugur, ougur@metu.edu.tr
   
  | ekleyen admin | eklemezamanı 24.10.2013_08:10