turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Lisansüstü Başvuru

Koç Üniversitesi Y. Lisans ve Doktora Başvuruları

Koc Universitesi'nin Yuksek Lisans ve Doktora programlari erken basvurulari icin son tarih 10 Nisan'dir. Basvurular online olup, asagidaki linklerden kolaylikla yapilabilmektedir.
Koc Universitesi'nde su anda 30'a yakin lisansustu ogrencisi egitim gormektedir. Bu yil 7-10 arasi yuksek lisans ve doktora ogrencisi almayi hedeflemekteyiz. Actigi bircok lisansustu dersiyle, ve dusuk ogrenci/ogretim uyesi oraniyla (<2) Koc Universitesi, lisansustu ogrencilerine iyi bir arastirma ortami sunmayi amaclamaktadir. Ayrica, yuksek lisans ve doktora mezunlarimizin Avrupa ve ABD'nin onde gelen universitelerinde doktora ve postdoktora egitimi alarak mesleklerinde en ileri noktalara gelebilmeleri icin her turlu destek de verilmektedir.
Lisansustu ogrencilerimize 3000 TL aylik burs ve lojman verilmektedir. Doktora ogrencilerimiz yeterlilik sinavini gectiklerinde burslari aylik 3500 TL ye cikmaktadir. Ek olarak, butun lisansustu ogrencilerine laptop ve ozel saglik sigortasi saglanmaktadir. TUBITAK bursuyla gelen ogrenciler icin ayrica destekler (lojman, arastirma fonu, vs.) saglanmaktadir.
Lisansustu programlarimizla ilgili ayrintilari ve ogrencilere saglanan imkanlari asagidaki linklerden bulabilirsiniz.
Basvuru proseduru: https://gsse.ku.edu.tr/en/admissions/application-process
Ogrencilere saglanan imkanlar: https://gsse.ku.edu.tr/en/admissions/financial-aid/
Lisansustu programlarimiz: https://science.ku.edu.tr/en/academics/mathematics/graduate-programs
Arastirma alanlari: https://gsse.ku.edu.tr/en/academics/mathematics/research-areas/

İlanın Web Sayfası

turkmath.org   31.03.2016

 
İlan Arşivi

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2020 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır