turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Araştırmacı

Kadir Has Üniversitesi - Doktora ve Doktora Sonrası Araştırmacı İlanı (NODDS Lab)

Kadir Has University - Doctoral and Post-Doctoral Researcher Openings

There are open positions for applications of PhD students and Postdoc Researchers for an ongoing 3-years 1001 project funded by TÜBİTAK awarded to Deniz Eroglu of NODDS Lab (Network-Oriented Dynamics and Data Science) research group. The project is aimed to study the network flows and complex behaviors of electrical power grids and complex cascading problems in such systems via modeling of real-world power grids. Applicants should have a Maters/PhD degree in physics, mathematics, electrical engineering, computer engineering or any related area of study. They must be knowledgeable about modeling and optimization and must be proficient in English and Turkish language both written and spoken. Any knowledge and experience on the fields of dynamical systems, graph theory or electrical power grids will be advantageous in their application process. The salaries are determined to be 10,000 TL per month for PhD students and 14,000 TL per month for Postdoc researchers. Information about NODDS Lab can be found on http://nodds.khas.edu.tr The applicant can start to work on project as soon as their approval for the position. Please, include a cover letter and CV in your application and send it to deniz.eroglu@khas.edu.tr

Kadir Has Üniversitesi – Doktora ve Doktora Sonrası Araştırmacı İlanı

Network-Oriented Dynamics and Data Science (NODDS Lab) araştırma grubunun TÜBİTAK tarafından desteklenmiş 1001 kodlu “Elektrik İletim Ağlarında Karmaşık Sistemler Analizleri: Modelleme, Modifikasyon ve Kontrol” araştırma programı projesinde elektrik ağları üzerinden etkileşen dinamik sistemlerin davranışları ve karmaşık yayılma konuları ile ilgi çalışacak doktora ve doktora Sonrası araştırmacılar için pozisyon açılmıştır. Başvuru yapanların fizik, matematik, elektrik mühendisliği, bilgisayar mühendisliği veya ilişkili alanlarda yüksek lisans / doktora yapmış olmaları beklenmektedir. Adayların optimizasyon ve/veya modelleme konuları üzerine uzmanlığı olması ve çok iyi derecede İngilizce bilmesi beklenmektedir. Adayların dinamik sistemler, ağ kuramı, elektrik sistemleri (power grids) ve karmaşık sistemler konularından birisinde çalışmış olmaları da seçici bir özellik olacaktır. Projede görev alacak doktora öğrencilerine 10.000 TL/ay ve doktora sonrası araştırmacılara 14.000 TL/ay burs miktarı belirlenmiştir. NODDS araştırma grubu ile ilgili detaylı bilgi http://nodds.khas.edu.tr adresli sitede bulunmaktadır. Bu kapsamda başvuru yapmak isteyen adaylar kısaca özgeçmişlerini, doktora çalışma konularını ve motivasyonlarını “deniz.eroglu@khas.edu.tr” e-posta adresine göndererek başvurularını yapabilirler.

İlanın Web Sayfası

deniz.eroglu@khas.edu.tr

turkmath.org   26.09.2022

 
İlan Arşivi

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır