turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Burs

TÜBİTAK projesinde görev alacak yüksek lisans bursiyeri Aranıyor

Altinjektif ve Altprojektif Bölgeler Yardımıyla Halkaların Profillerinin İncelenmesi: Son on yılda projektif ve injektif modüller ile ilgili yapılan çalışmalarda alışılmışın dışında farklı bir yönde gelişmeye başlamıştır. Yeni tanıtılan iki yöntem aracılıgıyla, modüllerin injektiflik ve projektiflik ölçüleri çalışılmaya başlanmıştır. Bu yöntemlerden bir tanesi, modüllerin injektiflik (sırasıyla, projektiflik) ölçülerinin çalışılması için, bir modülün altinjektif (sırasıyla, altprojektif) bölgesi kavramını tanıtmıstır. Projemizde, altinjektiflik ve altprojektiflik notasyonları aracılığıyla tanıtılan halkların altinjektiflik ve altprojektiflik profllerinin Homolojik Cebir, Modül Teorisi, Halka Teorisi ve Kafes Teorisi aracılığıyla incelenmesi yapılacaktır.

Projemizde görev almak üzere iki yüksek lisans öğrencisi alınacaktır. Proje Süresi: 36 ay Proje Yürütücüsü: Prof. Dr. Yılmaz Durğun, Araştırmacılar: Prof. Dr. Refail Aalizade(Yaşar Üniversitesi), Prof. Dr. Engin Büyükaşık (İzmir YTE) Başvuru Koşulları: Adayların Çukurova Üniversitesi Matematik Anabilim Dalı yüksek lisans programına başvurmaları gerekmektedir.

Adayların, en geç 12 Ağustos 2022 tarihine kadar internet üzerinden https://enstitubasvuru.cu.edu.tr/ adresine başvuru için gerekli bilgilerin girilmesi gerekmektedir.

Ayrıca, ilgilenen adayların, özgeçmişleri ile ydurgun@cu.edu.tr adresine başvurabilir. Destek 36 Ay x 4000 TL/Ay olarak belirlenmiştir.

Yüksek Lisans Bursiyeri: Öğrencinin Matematik veya ilgili bir bölümden lisans derecesine sahip olması ve Yüksek Lisans tezini proje konusu ile ilgili bir problem üzerinde tamamlaması beklenilmektedir.

İlanın Web Sayfası

ydurgun@cu.edu.tr

turkmath.org   07.08.2022

 
İlan Arşivi

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır