turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Akademik Kadro

Instructor Position in Mathematics at Koç University

The Department of Mathematics at Koç University, a leading foundation-supported, non-profit institution of higher education in Istanbul, Turkey, invites applications for a full-time instructor position starting in September 2022. Successful candidates should demonstrate previous teaching experience and strong potential for excellence in teaching undergraduate mathematics courses. The instructor is expected to teach a total of 10 courses in an academic year (Fall, Spring and Summer semesters). The medium of instruction is English. Salary will be competitive and commensurate with experience. The compensation package includes a comprehensive health insurance plan.
Applications should consist of a cover letter emphasizing the skills and experience; a current CV; teaching statement and the names of three references.

Applications should be submitted by e-mail to:
E-mail: cs@ku.edu.tr

cs@ku.edu.tr

turkmath.org   21.03.2022

 
İlan Arşivi

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır