turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Doktora Sonrası

Kadir Has Üniversitesi - Doktora Sonrası Araştırmacı İlanı

Network-Oriented Dynamics and Data Science (NODDS) araştırma grubunun TUBİTAK tarafından desteklenmiş 1001 kodlu araştırma programı projesinde ağlar uzerinden etkileşen dinamik sistemlerin davranışlarını incelenmektedir. 12 ay (+12 ay performansa göre uzatılacaktır) süresi olan doktora sonrası araştırmacı pozisyonu için başvurular açılmış olup pozisyon dolana kadar açık kalacaktır. Adayların optimizasyon ve makina öğrenmesi konuları üzerine uzmanlığı olması ve çok iyi derecede İngilizce bilmesi beklenmektedir. Adayların dinamik sistemler, ağ kuramı, elektrik sistemleri (power-grids) ve karmaşık sistemler konularından birisinde çalışmış olmaları seçici bir özellik olacaktır. NODDS araştırma grubu ile ilgili detaylı bilgi http://nodds.khas.edu.tr adresli sitede bulunmaktadır. Projeye katılan araştırmacı, Kadir Has Üniversitesi destek programı ile 10,000 Türk Lirası / ay bursu ile desteklenecektir. Bu kapsamda başvuru yapmak isteyen adaylar kısaca özgeçmişlerini, doktora çalışma konularını ve motivasyonlarını “deniz.eroglu@khas.edu.tr” e-posta adresine göndererek başvurularını yapabilirler.

Kadir Has University - Post-Doctoral Researcher Opening

Network-Oriented Dynamics and Data Science (NODDS) research group’s TUBITAK supported research program focuses on dynamical systems and their interactions on networks. A 12 month (+12 months depending on the performance) opening is available for post-doctoral researchers and will held open until the position is filled. The candidates are expected to have proficiency on optimization and machine learning and should be fluent in english. The candidates will be preferred if they have worked on at least one of the following topics: dynamical systems, network theory, power-grids and complex systems. You can find more information about NODDS research group on: http://nodds.khas.edu.tr. Including Kadir Has University support program, researcher’s net scholar is 10,000 Turkish Lira / month. In order to apply, interested researchers are expected to send a resume, research statement and a motivation letter to “deniz.eroglu@khas.edu.tr” in order to apply. All documents are expected to be really short and precise.

İlanın Web Sayfası

deniz.eroglu@khas.edu.tr

turkmath.org   08.03.2022

 
İlan Arşivi

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır