turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Körezlioğlu Araştırma Ödülü (2014) Atilla Yılmaz'a verildi

admin 17.03.2015

 

Boğaziçi Üniversitesi Matematik Bölümü öğretim üyelerinden Doç. Dr. Atilla Yılmaz Matematik Vakfı tarafından 2012 yılından bu yana verilen Hayri Körezlioğlu Araştırma Ödülü'ne matematiğe yapmış olduğu katkılardan dolayı layık görülmüştür. Bu ödül Dr. A. Yılmaz'a 7 Nisan 2015 tarihinde ODTÜ Uygulamalı Matematik Enstitüsü Seminer Salonu'nda saat 15:30'da yapılacak törenle verilecektir.

Belirtilen gün ve saatte Dr. A. Yılmaz ''Seeing inside the black box: Large deviation theory and its applications'' başlıklı bir seminer verecektir. Konuşmaya herkes davetlidir.

Dr. Atilla Yılmaz Lisans derecesini 2003'te Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği ve Matematik Bölümlerinden, Yüksek Lisans ve Doktora derecelerini de sırasıyla 2005 ve 2008 yıllarında Courant Institute of Mathematical Sciences'dan almıştır. Dr. Yılmaz çalışmalarını Matematiğin Olasılık Teorisi ve Stokastik Süreçler alanlarında sürdürmektedir.

Türkiye'de matematik alanında araştırmalarını sürdüren seçkin bilim insanlarının araştırmalarını değerlendirmek ve üstün niteliklerini kamuoyuna duyurarak bu tür çalışmaları teşvik etmeyi amaçlayan ödül, Finans Matematiği, Stokastik Süreçler ve Uygulamaları alanlarındaki çalışmaları ile bilinen ve Uygulamalı Matematik Enstitüsü ve Finansal Matematik Anabilim Dalı'nın kurucularından Prof. Dr. Hayri Körezlioğlu'nun anısını yaşatmak ve genç araştırmacıları teşvik etmek amacı ile 2012 yılından bu yana genç (45 yaşını aşmamış) araştırmacılara Matematik Vakfı (www.matematikvakfi.org.tr) tarafından verilmektedir.

İlgili Web Sayfası
 
Haber Arşivi

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2020 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır