turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Hayri Körezlioğlu Araştırma Ödülü (2012) Mine Çağlar'a Verildi

admin 15.11.2013

 

Koç Üniversitesi Matematik Bölümü öğretim üyelerinden Doç. Dr. Mine Çağlar Matematik Vakfı tarafından ilk kez 2012 yılında verilmeye başlayan Hayri Körezlioğlu Araştırma Ödülü ne Stokastik Akışlar ve Finans Matematiği alanlarında yapmış olduğu çalışmalarından dolayı layık görülmüştür. Bu ödül Dr. M. Çağlar'a 25 Mart 2014 tarihinde ODTÜ Matematik Bölümü, Masatoshi Gündüz İkeda Seminer Odası'nda saat 15:30'da yapılacak törenle verilecektir.(a)
Belirtilen gün ve saatte Dr. M. Çağlar Hisse Senedi Fiyatları için Yeni bir Stokastik Süreç başlıklı bir de seminer verecektir. Konuşmasının özeti aşağıdadır ve herkes davetlidir.
Dr. Mine Çağlar Lisans derecesini 1989'de Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nden, Yüksek Lisans Derecesini 1991'de Bilkent Üniversitesi'nden ve Doktora derecesini de 1997 yılında Princeton Üniversitesi'nden almıştır. Dr. Çağlar çalışmalarını Matematiğin Finansa Uygulamaları ve Stokastik Akışlar alanlarında sürdürmektedir.
Türkiye'de matematik alanında araştırmalarını sürdüren seçkin bilim insanlarının araştırmalarını değerlendirmek ve üstün niteliklerini kamuoyuna duyurarak bu tür çalışmaları teşvik etmeyi amaçlayan ödül, Finans Matematiği, Stokastik Süreçler ve Uygulamaları alanlarındaki çalışmaları ile bilinen ve Uygulamalı Matematik Enstitüsü ve Finansal Matematik Anabilim Dalı'nın kurucularından Prof. Dr. Hayri Körezlioğlu anısını yaşatmak ve genç araştırmacıları teşvik etmek amacı ile 2012 yılından bu yana genç (45 yaşını aşmamış) araştırmacılara Matematik Vakfı (www.matematikvakfi.org.tr) tarafından verilmektedir.
(a) Tarih ve yer henüz kesin değildir, ancak 2014 yılı başında netleşmiş olması muhtemeldir.

İlgili Web Sayfası
 
Haber Arşivi

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır