turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


RAPOR - Atıf İstatistikleri (IMU)

admin 19.09.2013

 

Bu haber, bilimsel araştırma değerlendirmelerinde atıfların kullanımı ve yanlış kullanımı hakkında bir rapordur. Araştırma değerlendirmelerinin 'basit ve objektif' yöntemlerle yapılması gerektiği fikri bugün giderek yaygınlaşmıştır. 'Basit ve objektif' yöntemler ise geniş ölçüde bibliyometrik, yani atıf verileri ve onlardan elde edilen istatistikler olarak yorumlanır. Karmaşık durumları basit rakamlara indirgediği ve muhtemel taraflı hakem değerlendirmelerini bertaraf ettiği için atıf istatistiklerinin kullanılmasının daha doğru olduğu doğrultusunda bir inanış vardır. Fakat bu asılsızdır.

(Raporun tamamı aşağıdaki bağlantıdadır)

İlgili Web Sayfası
 
Haber Arşivi

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır